Axel - Puzzle, Gry, Karty Altaria Starcie Wymiarów Nowe puzle
 
     

Altaria Starcie Wymiarów

Menu

I-flaga-wielkiej-brytanii-union-jack flaga_Polski_projekt_sm

Istnieje wiele wymiarów - alternatywnych wszechświatów, w których historia toczy się równolegle różnymi torami.

Nieprzekraczalne granice wieloświata utrzymują Kryształy Wymiarów. Władzę nad Kryształami można zdobyć jedynie dzięki przedostaniu się na dryfującą w przestrzeni kosmicznej wyspę Altarię i przejęciu kontroli nad trzema potężnymi ołtarzami.W każdym świecie znajduje się ukryty portal prowadzący do Altarii, który można uruchomić tylko poprzez równoczesną aktywację w dwóch wymiarach...Historia zaczyna się w świecie Harmonii, gdzie podczas misji  ekspedycyjnej grupa poszukiwaczy natrafia na prastary runiczny artefakt.
Po przeprowadzeniu badań okazuje się, że jest on jest portalem, który ku zdziwieniu badaczy zostaje aktywowany.
Świat Harmonii wyznacza grupę bohaterów do zbadania tajemniczego zjawiska.
Jest to przejście na Altarię. Na wyspie bohaterowie zauw
ażają drugi portal z którego wyłaniają się istoty z alternatywnej rzeczywistości - świata Chaosu, pełnego kataklizmów i nieustannej walki
o przeżycie. Wrogie istoty to alter ego bohaterów Harmonii, które chcą zawładnąć innymi światami. Zamierzają osiągnąć to poprzez zniszczenie Kryształów Wymiarów, dzięki czemu granice między wymiarami uległyby zatarciu
.
Uporządkowany świat Harmonii zostaje zagrożony, aby go ocalić bohaterowie muszą zniszczyć portal Chaosu lub go dezaktywować przez zdobycie kontroli nad trzema ołtarzami Altarii.

altaria

Stań oko w oko z potężnym przeciwnikiem. Zdecyduj czy chcesz stanąć po stronie Chaosu i zdobyć władzę nad nowymi ziemiami, czy reprezentować broniący się przed Chaosem świat Harmonii, walczący o utrzymanie ładu. Decyzja należy do Ciebie...

Altaria jest dryfującą w przestrzeni kosmicznej wyspą, na którą prowadzą portale z innych wymiarów. Na wyspie tej, znajdują się trzy potężne ołtarze, których kontrolowanie daje władzę nad wszystkimi wymiarami. Każdy gracz, spośród 10 dostępnych bohaterów losuje 3 i za ich pomocą usiłuje zdobyć wszystkie znajdujące się na środku planszy ołtarze lub zająć portal należący do przeciwnika.
Rozgrywka składa się z 7 tur, z których każda podzielona jest na 3 fazy.
W każdej fazie gracz otrzymuje określoną ilość Punktów Akcji, które przeznacza na wykorzystanie umiejętności jednego ze swoich bohaterów. Za pomocą tych punktów, gracz może przemieścić swojego bohatera, zaatakować wroga lub postawić na planszy unikatowy żeton mocy. Każdy żeton mocy w znaczny sposób może zmienić przebieg wydarzeń.
Plansza gry jest modularna i posiada wyjmowane elementy terenu, dzięki czemu gra oferuje olbrzymią ilość kombinacji startowych i sprawia, że każda rozgrywka staje się od samego początku unikalna. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w Altarii jest przemijalność żetonów mocy, które po kilku fazach same znikają z planszy, dzięki czemu rozgrywka jest dynamiczna a sytuacja na planszy stale się zmienia.
Postaraj się jak najlepiej wykorzystać umiejętności swoich bohaterów, przechytrz przeciwnika i okaż się lepszym taktykiem!

Liczba graczy 2
Czas Gry: 30-45 minut
Wiek: 12+

Autorami gry są debiutanci: Piotr Kubicius i Paweł Siemek

Instrukcja do pobrania: Altaria_instr_PL

 
     
 
 

Copyright© 2020 AXEL SC. All Rights Reserved.

ul.Rynek 38, 32-410 Dobczyce
+48 12 271-11-19
axel@axel.pl

Aktualności Katalog Zamówienia Might&Magic Heroes Altaria Produkcja na zlecenie Kontakt